Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie z Posłem Jackiem Sasinem 05.02.2017 r. Ożarów Mazowiecki

 
Sasin wygwizdany w Ożarowie Mazowieckim. "Niech pan się z tego wycofa" Olbrzymie emocje, krzyki i gwizdy towarzyszyły spotkaniu posła Jacka Sasina z PiS z mieszkańcami Ożarowa Mazowieckiego. Ożarów to jedna z gmin, która miałaby być przyłączona do Warszawy. Jej mieszkańcy jednak nie chcą być częścią stolicy i domagają się referendum. - Nie wiemy tak naprawdę dzisiaj jaka jest wola narodu – mówił na spotkaniu Jacek Sasin odnosząc się do propozycji powiększenia Warszawy. - To zróbmy referendum! – krzyczeli mieszkańcy. Na referendum poseł PiS, przynajmniej na razie, nie chciał się zgodzić. Jak tłumaczył, "żeby skutecznie zapytać narodu o coś, to trzeba najpierw położyć na stole propozycje, a nie zapytać się ot tak". "Przejdzie pan do historii jako niszczyciel" Zdaniem Krzysztofa Turka, wójta gminy Stare Babice, najlepszą rzeczą, jaką może teraz zrobić Sasin, "to wycofać się z tego (projektu - red.)". - Dzięki temu nie przejdzie pan do historii jako niszczyciel demokracji lokalnej. Niech pan się z tego wycofa i będzie pan mógł spokojnie chodzić po tym świecie. Inaczej przejdzie pan do historii jako niszczyciel - powiedział wójt. "Nie chcecie, żeby było lepiej" - Wychodzę z założenia, że ludzie chcą mieć lepiej a nie gorzej. Więc jeśli się daje propozycje, że będzie lepiej, a państwo mówią, że ich nie chcecie i jeszcze mówicie, że wolicie płacić za bilet w drugiej strefie, a nie w pierwszej, bo to jest dla was lepsze, to trudno racjonalnie rozmawiać – odpowiedział Sasin. -Jeśli się mówi, że będzie więcej inwestycji, a państwo mówią, że nie chcą, to trudno rozmawiać. Rozumiem, że nie chcecie, żeby było lepiej - dodał. Poseł PiS przekonywał także mieszkańców Ożarowa, że przyłączenie do Warszawy będzie dla nich dobre, a lokalne podatki ani użytkowanie wieczyste gruntu nie wzrosną. Mimo emocjonującej, ponad 3-godzinnej dyskusji nie doszło do kompromisu. Na ataki mieszkańców Sasin odpowiadał, że dali się oni zwieść propagandzie "totalnej opozycji". W poniedziałek w Ożarowie Mazowieckim odbędzie się nadzwyczajna sesja rady miasta. Niewykluczone, że mieszkańcy zorganizują protest przeciw projektowi ustawy metropolitalnej. Polsat News

 


Wolne Miasto Ożarów Mazowiecki
 
Data pliku video: 2017-02-06, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  warszawski zachodni

  Powiat warszawski zachodni - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w zachodniej części województwa mazowieckiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Ożarów Mazowiecki. Na powiat składają się trzy miasta: Błonie, Łomianki i Ożarów Mazowiecki, a także 7 gmin: Błonie, Łomianki, Ożarów Mazowiecki, Izabelin, Kampinos, Leszno i Stare Babice.

  Miejsce wydaje się idealnym miejscem wypoczynku dla zmęczonych życiem w ciągłym pędzie warszawiaków. Zapewnić to mają piękne krajobrazy, bliskość natury i zabytkowe zabudowania. Również pasjonaci historii będą w siódmym niebie. Nie sposób bowiem zliczyć tablic upamiętniających bohaterskie czyny polskich żołnierzy, jakie możemy znaleźć na ziemiach powiatu. Regularnie odbywają się tu także rekonstrukcje bitew.   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola