Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Leczenie bólu kręgosłupa - terapia bólu kręgosłupa (Hichem Azzam Nasza Klinika Ożarów Mazowiecki)

 
- Bóle kręgosłupa w pewnym wieku pojawiają się powszechnie. Mnóstwo ludzi cierpi z powodu różnych bóli kręgosłupa, często lecząc je na własną rękę w taki najprostszy sposób, kupując leki przeciwbólowe i popijając je wodą. Jak na taką formę samoleczenia patrzy fizjoterapeuta? - W dzisiejszych czasach bardzo dużo ludzi cierpi na ból kręgosłupa. Jest to związane przede wszystkim z charakterem pracy, tj. praca siedząca lub praca fizyczna, gdzie często są problemy z samą ergonomią pracy. Pacjenci często sięgają po leki, po pomoc farmakologiczną, która tylko wycisza ból natomiast go nie leczy. My chcielibyśmy uświadomić pacjenta, że warto się umówić do fizjoterapeuty na konsultację, gdzie terapeuta wykonuje badanie funkcjonalne, ocenia problem, przede wszystkim znajduje przyczynę i próbuje to usunąć, albo wyleczyć. - Fizjoterapeuta jest w stanie w dzisiejszych czasach zaproponować każdemu pacjentowi terapię "szytą na miarę', dostosowaną indywidualnie do pacjenta? Bo te bóle mogą mieć różną przyczynę, prawda? - Oczywiście, bóle są różnego pochodzenia, dlatego potrzebne jest to pierwsze spotkanie, badanie, aby określić przyczynę i terapia jest zawsze dobrana indywidualnie do potrzeb pacjenta, nie tylko do przyczyny, ale również do jego potrzeb na co dzień. - Jakie prezentujecie podejście do pacjentów w Naszej Klinice? Co jesteście w stanie w zakresie opieki nad kręgosłupem zaproponować? - W Naszej Klinice staramy się zajmować pacjentem holistycznie, czyli próbujemy zająć się pacjentem w taki sposób żeby u nas pacjent znalazł każdą pomoc. Pacjent ma dostęp do diagnostyki, mamy świetnych lekarzy w Naszej Klinice, możemy pomóc pacjentom czy terapią manualną, zabiegami fizykalnymi, a nawet drobnymi zabiegami, które wykonują nasi lekarze. Często w naszym społeczeństwie pacjenci, którzy mają problem z kręgosłupem, czekają aż to staje się "faza ostra", często mamy do czynienia z pacjentem "bardzo ostrym", a my chcielibyśmy uświadomić pacjentów, że jak tylko coś się dzieje, warto zgłosić się na konsultację, bo bardziej opłaca się spotkać dwa razy niż leczyć się przez miesiąc na lekach przeciwzapalnych.

 


Nasza Klinika
 
Data pliku video: 2018-07-19, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  warszawski zachodni

  Powiat warszawski zachodni - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w zachodniej części województwa mazowieckiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Ożarów Mazowiecki. Na powiat składają się trzy miasta: Błonie, Łomianki i Ożarów Mazowiecki, a także 7 gmin: Błonie, Łomianki, Ożarów Mazowiecki, Izabelin, Kampinos, Leszno i Stare Babice.

  Miejsce wydaje się idealnym miejscem wypoczynku dla zmęczonych życiem w ciągłym pędzie warszawiaków. Zapewnić to mają piękne krajobrazy, bliskość natury i zabytkowe zabudowania. Również pasjonaci historii będą w siódmym niebie. Nie sposób bowiem zliczyć tablic upamiętniających bohaterskie czyny polskich żołnierzy, jakie możemy znaleźć na ziemiach powiatu. Regularnie odbywają się tu także rekonstrukcje bitew.   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola